Wolff aj po včerajšku tvrdí, že Bottas nie je dvojka

23. júla 2018, 15:17 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - Wolff aj po včerajšku tvrdí, že Bottas nie je dvojka

Valtteri Bottas musel včera na príkaz tímu prestať bojovať o víťazstvo s Hamiltonom. Podľa Tota Wolffa ale o tímovú réžiu nešlo.

Po fáze safety car visel Valtteri Bottas na difúzore svojho tímového kolegu a došlo aj k tvrdému súboju. Po ňom bol Bottas požiadaný, aby ostal na pozícii na ktorej je. Fínsky pretekár to bez problémov akceptoval.

Totovi Wolffovi bola položená otázka, či je to signál toho, že v tíme je jasná jednotka a dvojka. “Nie, vôbec nie. Ak by to bolo naopak, Valtteri by viedol a Lewis by bol druhý, urobili by sme rovnaké rozhodnutie. Išlo o to, aby to doviezli domov, nezáležalo na tom v akom poradí.”

Mercedes mal za sebou dvoje veľmi nevydarené preteky. V Rakúsku nedokončil pre technické problémy ani jeden jazdec a vo Veľkej Británii pripravila Lewisa Hamiltona o možné víťazstvo kolízia s Räikkonenom.

“Keď sa začali po reštarte naháňať, v niektorých miestach stále pršalo a stále bolo vlhko. V posledných pár pretekoch sme mali toľko smoly, že som si scenár, kedy nedokončí jedno auto alebo obe, nevedel ani pripustiť.”

Bude sa Toto s Valtterim o udalostiach posledných kôl rozprávať?

“Počas pódiovej ceremónie sme mali očný kontakt, myslím, že je medzi nami jasno. Myslím, že v tíme máme transparentnosť, nerobíme rozdiely. Bolo dôležité získať dvojité pódium za účelom náhrady za body, ktoré sme smolne stratili.”

Podľa Wolffa v Mercedese k tímovej réžii nepríde, pokiaľ bitka o titul nebude vyostrená v úplnom závere sezóny.

“Pretekanie je dôležitejšie. Vždy sme hovorili, že ak je šampionát v poslednej tretine alebo štvrtine a medzi jazdcami je veľký rozdiel, tak možno siahneme po nepopulárnych rozhodnutiach.”

“Je však príliš skoro na to, aby sme toto robili. Včera sme urobili rozhodnutie, aby sme získali double. Ako som povedal, urobili by sme to aj keby to bolo opačne.”

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.