Force Indii hrozí kontrolovaná insolvencia. Zachráni ju miliardár Stroll?

23. júla 2018, 15:43 | Barbora Goldmannová
Ilustrační fotografie - Force Indii hrozí kontrolovaná insolvencia. Zachráni ju miliardár Stroll?

Budúcnosť indickej stajne je v ohrození. Hoci obhájila vlani štvrté miesto, teda akýsi titul "najlepší zo zvyšku sveta", tak tento rok zaznamenala výkonnostný prepad a hlavne sa stretáva s nedostatkom financií. Už to zašlo tak ďaleko, že im hrozí insolvencia, ktorá by mala byť ohlásená počas dnešného dňa. Tím by mohol zachrániť Lawrcence Stroll. Jeho syn Lance je spájaný s prestupom práve do Force Indie.

Dlhú dobu v paddocku kolujú zvesti, že by tím mohla odkúpiť britská spoločnosť vyrábajúca energetické nápoje. Stajni nepomáha ani fakt, že je jej majiteľ a zakladateľ Vijay Mallya trestne stíhaný.

Situácia zašla už tak ďaleko, že je pôsobenie ružových vozov v ohrození, pretože jej hrozí kontrolovaná insolvencie, ktorá by mohla byť oznámená už počas dnešného dňa.

S tým uzreli svetlo svetla ďalšie špekulácie: Budúci rok by nahradil vo Force Indii jedného z aktuálnych pilotov Lance Stroll, ale ešte predtým by ju mohol zachrániť jeho otec Lawrence, ktorý by ju odkúpil. Podľa informácií nemeckého portálu auto-motor-und-sport.de by k tomu malo dôjsť už po letnej pauze.

Okrem potencionálneho investora Lawrence Stroll prejavilo o kúpu Force India pomerne veľká škála záujemcov v podobe hlavného sponzora BWT, istý americký obchodník a newyorský investičný fond.

Stroll miesto Ocona vo Force Indii? Jeden z kľúčových faktorov trhu s jazdcami

Osud Force Indie a rozhodnutie Ferrari ohľadom jazdeckej sústavy pre budúci rok sú kľúčovými faktormi na trhu s jazdcami. Ak by osemnásťročný Kanaďan naozaj zamieril do tímu so sídlom v Silverstone, tak by v ňom pravdepodobne nahradil Estebana Ocona. Francúz je spájaný s miestom po boku Nica Hülkenberga v továrenskom Renaultu, pričom Nemcov tímový kolega Carlos Sainz by sa vrátil do Toro Rosso. V dcérskej stajni Red Bullu sa klepe sedačka pod Brandonom Harlteym, ktorého by nahradil práve španielsky pretekár, lebo ho má Toro Rosso cez opciu poisteného až do polovice septembra tohto roka.

Mimo Renaultu o Ocona prejavil údajne záujem McLaren, ale Francúzi ho poistili opciou. Takisto zdôraznili, že na Sainza si nemôžu dovoliť tak dlho čakať. "Musíme sa porozhliadnuť po alternatívach," uviedol Abiteboul. Stajňa z Wokingu mala o Ocona záujem, pretože nie je isté, či Stoffel Vandoorne a Fernando Alonso zostanú, pričom rodák z Ovieda má nastavený deadline pre rozhodnutie ohľadom svojej budúcnosti do polovice októbra.

AMuS prišiel s pomerne zaujímavou úvahou, v ktorej by Sergio Pérez prestúpil do Haas a Vandoorne by prevzal voz Strolla vo Williamse. Stajňa z Grove bude od budúceho roka odoberať od Mercedesu okrem pohonnej jednotky tiež prevodovky a zavesenie zadných kolies.

Otázkou stále zostáva, kto bude parťákom Sebastiana Vettela. Kandidátmi sú existujúci pilot Kimi Räikkönen a junior tradičnej stajne z Maranella Charles Leclerc. Avšak po nečakanej zmene vo vedení Ferrari kvôli zdravotným komplikáciám Sergia Marchionneho šanca na zotrvanie Icemana stúpla. Napriek tomu by však mladý Monačan nemusel zostať v Sauberi. Jeho meno je totiž spájané s Haasom, čo by nebol vôbec márny krok, pretože je americká stajňa aktuálne jedným z najlepších tímov stredu poľa a je akýmsi B-tímom Ferrari, zatiaľ čo Sauber - najmä Leclercov kolega Marcus Ericcson - sa pohybuje väčšinou skôr vzadu spoločne s Williamsom. Vďaka solídnej forme Haasu stúpa pochopiteľne záujem jazdcov reprezentovať ho, čoho si je dobre vedomý šéf tímu Gunther Steiner: "Našťastie je náš tím teraz pre jazdcov zase zaujímavejšie."

Niektoré špekulácie dokonca hovoria o zmene jazdeckého zloženia už v priebehu tejto sezóny. Reč je o Force Indii. To ale športový riaditeľ Otmar Szafnauer vyvracia: "Chceme byť štvrtí. K tomu potrebujeme v aute Péreza a Ocona. "

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.