VC Talianska: Pred kvalifikáciou najrýchlejšie Ferrari

1. septembra 2018, 13:23 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - VC Talianska: Pred kvalifikáciou najrýchlejšie Ferrari

Tretí tréning prebehol pod mrakom a vyzeralo to, že môže každú chvíľu prísť dážď. Nakoniec všetko predbehlo za sucha a jazdci sa mohli v kľude pripraviť na kvalifikáciu.

Pred tréningom pršalo a Pierre Gasly po výjazde hlásil, že na častiach trate v tieni stromov je ešte dosť mokro. Vonku sa dosť rýchlo objavil aj Ericsson, Sauberu patrí určite pochvala za prácu, ktorú na jeho zdevastovanom monoposte od včera odviedli.

Na začiatku tréningu sme veľa akcie nevideli, jazdcom sa na schnúcu trať veľmi nechcelo a čakali, kým budú podmienky lepšie.

Behom pár minúť však mali na konte časy všetci jazdci. Po polhodine pretekári hlásili, že trať je takmer suchá. Sebastian Vettel pri jednom zo svojich pokusov prebrzdil prvú zákrutu a neskôr hlásil vibrácie.

Problémy s limitmi trate mali ešte aj Alonso a Sainz v Parabolice, no nešlo o nič dramatické. Za zmienku stojí McLaren, ktorý sa v porovnaní s vlastnými časmi z minulého roku zatiaľ nedokázal zlepšiť. V závere tréningu mali ešte problém vo Variante della Rogia Sirotkin a Hamilton.

Z kvalifikačnej simulácie vyšlo Ferrari lepšie než Mercedes. Medzi najlepších šesť jazdcov sa dostal aj Magnussen, na piateho Verstappena stratil 7 desatín.

Daniel Ricciardo sa pred tréningom nechal počuť, že s prípravou kvalifikácie to nebude nejak hrotiť (bude penalizovaný za výmenu motora). Zaradil sa za siedmeho Ocona, od toho by sme mohli po Belgicku očakávať ďalšiu silnú kvalifikáciu, a pred deviateho Leclerca. Podarené sobotné ráno pre Haas doplnil desiaty Grosjean.

Marcus Ericsson bol po včerajšej havárii o viac ako polsekundu pomalší než tímový kolega. Vyvstáva otázka, či vôbec išiel v kvalifikačnom tempe. Včera prišiel o dlhé jazdy a pred tréningom dostal nový motor, takže bude penalizovaný posunom o desať miest na štarte. 

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.