VC Talianska: Ferrari obsadilo prvý rad

1. septembra 2018, 16:23 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - VC Talianska: Ferrari obsadilo prvý rad

Napriek rozpačitému začiatku víkendu v Miláne to Ferrari dokázalo. Po 18 rokoch stojí na Monze v prvom rade.

Q1

Na trati bolo na začiatku kvalifikácie poriadne husto, každý chcel stihnúť slušný čas pred prípadným dažďom. Prvý, ktorému sa to podarilo, bol Hartley.

Šesť minút pred koncom mali na konte čas všetci okrem Ricciarda, ktorý práve vtedy na trať vyšiel. Pripísal si štvrtý najrýchlejší čas.

O Q2 to bol súboj Sauberu, Toro Rosso, Williamsu a Vandoorna s Hulkenbergom. Ericsson mal dobrý prvý sektor, no zvyšok trate pokazil a následne ho z postupovej pozície odsunul Stroll, dostatočne na postup do Q2 sa dokázal zlepšiť aj Sirotkin a tak nakoniec v Q1 uviazli prekvapivo Perez a Leclerc. Ďalej nepostúpili Vandoorne, spomínaný Ericsson a Hartley.

Dvanásteho Gaslyho a osemnásteho Hartleyho delila len jedna desatina sekundy.

Q2

Prvý na trati bol Magnussen, vo Variante della Rogia nezvládol výjazd zo šikany a previezol sa po piesku. Tri minúty pred koncom malo čas len 11 jazdcov. Neočakávalo sa , že by vyšli Hulkenberg alebo Ricciardo ale čas nemali ani jazdci Williamsu.

Na trať sa Sirotkin a Stroll vydali až dve a pol minúty pred koncom Q2. Williams teda išiel na jeden pokus, o postup sa pokúšal aj jedenásty Alonso. V ohrození boli jazdci Haasu a Gasly.

Nakoniec vypadli Magnussen, ktorého vytlačil z trate Alonso v sekcii zákrut Rettifilo a pokazil pokus jemu aj sebe, Sirotkin a Hulkenberg s Ricciardom. Dvojica s motorom Renault nemala meraný čas. Do Q3 teda prvýkrát v sezóne postúpil zásluhou Strolla Williams a to hneď z ôsmeho miesta.

Q3

Pri prvej sérii jázd išli jazdci v poradí Vettel-Räikkonen-Hamilton, čo sa týka rýchlosti umiestnili sa presne naopak do takmer jednej desatiny. Najlepším zo zvyšku bol šiesty Sainz, Stroll sa nezapojil a išiel, rovnako ako v Q2, na jednu jazdu.

V prvom sektore zrýchlili jazdci Ferrari, Hamilton nie, no aj tak bol najrýchlejší. Na druhom medzičase bol najlepší Hamilton, po ňom Räikkonen, po ňom Vettel. Hamilton sa zlepšil, no nestačilo to na Vettela a už vôbec nie na Räikkonena. Ferrari bude tak prvýkrát od VC Monaka 2017 stáť v prvom rade, aj vtedy stál na pole position Räikkonen.

Na štvrtom mieste skončil Valtteri Bottas pred Vesrtappenom, Red Bull si je vedomý, že na viac tento víkend nemal. Najlepší zo zvyšku sveta bol Grosjean, tretí rad je pre Francúza výborným výsledkom vzhľadom na situáciu, v ktorej sa nachádza.

Štvrtý rad pre Sainza s Oconom a deviaty Gasly, Stroll v Q3 najpomalší, no aj tak výborný výsledok pre Williams.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.