Veľkú cenu Talianska 2018 vyhral Hamilton, Vettel po štarte kolidoval

2. septembra 2018, 17:41 | Jiří Košta
Ilustrační fotografie - Veľkú cenu Talianska 2018 vyhral Hamilton, Vettel po štarte kolidoval

Domáca stajňa Ferrari neudržala svoje dobré štartové pozície z kvalifikácie.

Tohtoročná Veľká cena Talianska sa zapíše určite do histórie. Z víťazstva sa radoval Lewis Hamilton, aj keď to rozhodne nemal ľahké.

Akonáhle boli preteky odštartované, tak skončil Brendon Hartley v sendviči vozov McLaren a Sauber, v dôsledku čoho odlomil svoje predné krídlo a koleso, a musel odstúpiť. V nájazde do druhej šikany sa Lewis Hamilton dostal na vonkajšok zákruty, pričom mal po boku Vettela. Vettel ľahko nedobrzdil, oprel sa do Hamiltona, roztočil sa a poškodil svoje predné krídlo.

Na trať vyšiel safety car. Vettel s poškodeným krídlom zašiel do boxov a vrátil sa na chvoste poľa. Kimi Raikkonen rozbiehal pole po odchode safety caru, aj keď Hamilton bol veľmi blízko a Raikkonen musel svoju pozíciu brániť.

O chvíľu neskôr predbehol Hamilton Raikkonena pri nájazde do prvej zákruty, ale Raikkonen mu to hneď v ďalšej šikane vrátil.

Tesne pred polovicou pretekov urobil Mercedes falošné volanie jazdca do boxov, kde mal Hamilton stáť, ale naďalej pokračoval. Ferrari ale bohužiaľ povolalo Raikkonena, čo ho vo výsledku stálo víťazstvo.

Fernando Alonso opäť preteky nedokončil pre technické problémy. Pomalým tempom sa doplížil do boxov, dôvodom bol pravdepodobne opäť motor Renault.

Hamilton pokračoval nasledujúce kolá v dobrom tempe a do boxov zašiel oveľa neskôr.

Vettel sa postupne prebíjal ľahko poľom. Avšak musel stáť ešte raz, čo sa mu nakoniec vyplatilo.

Na trať sa vrátil za Bottasa a Räikkönena. Bottas ešte nebol v boxoch, mohol teda Raikkonena brzdiť, aby sa Hamilton dotiahol.

Hamilton sa približoval a z náskoku piatich sekúnd to zrazu bola necelá sekunda. Bottas zašiel do boxov, a súboj Hamiltona s Räikkönenom pokračoval.

Medzitým odstúpil pre poruchu motora Daniel Ricciardo, pre ktorého to sú tento rok už šieste nedokončené preteky, pričom predovšetkým pre motor.

Osem kôl pred koncom už Hamilton tvrdo dotieral na Raikkonena a skúšal zaútočiť, čo sa mu aj podarilo. Hamilton zaútočil v prvej zákrute na Raikkonena zvonku, čo bol úspešný manéver. Raikkonen už nedokázal odpovedať, pretože mal pneumatiky v biednom stave.

Bottas pri snahe dostať sa pred Maxa Verstappena zľahka kolidoval, pretože mu Verstappen zavrel zákrutu. Výsledkom bolo, že musel Bottasov Mercedes ľahko letieť vzduchom a musel prejsť prvú zákrutu rovno. Verstappen za tento incident dostal päťsekundovú penalizáciu, ktorá ho stála nielen tretie miesto, ale aj štvrté, ktoré nakoniec získal Sebastian Vettel.

.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.