Hamiltona prekvapilo, že si Vettel zvolil vnútornú líniu

2. septembra 2018, 19:10 | Anton Krajčoviech
Ilustrační fotografie - Hamiltona prekvapilo, že si Vettel zvolil vnútornú líniu

Na veľký smútok a bučanie tifosi zvíťazil v dnešných pretekoch Hamilton s pomocou tímovej réžie.

Lewis Hamilton po nevydarenej kvalifikácii štartoval až z druhého radu za oboma jazdcami Ferrari. Na štarte s nimi držal tempo a keď sa Vettel chystal v štvrtej zákrute predbehnúť Räikkonena, využil situáciu a pokúsil sa predbehnúť svojho súpera v súboji o titul.

Skúsil to po vonkajšej strane, Vettelovi nechal dostatok miesta, no ten sa ho pokúsil vytlačiť z trate a doplatil na to. Vrazil do Mercedesu, roztočil sa a prepadol sa na posledné miesto.

Zvyšok pretekov zvádzal Hamilton boj s Räikkonenom, neporazil ho na trati ani cez boxy a tak zaúradoval wingman Bottas. Ten obetoval svoje preteky, do boxov išiel extrémne neskoro, dostal sa na prvé miesto a natlačil Räikkonena na Hamiltona.

Úradujúci majster sveta už potom predbehol Lietajúceho Fína poľahky, pretože v sendviči, ktorý mu pripravili s Bottasom, prišiel o pneumatiky.

“Myslím, že sme všetci mali podobný štart a bol som prekvapený, že Seb vchádzal do prvej zákruty zľava. Všetci traja sme sa tam ťukli, v štvrtej zákrute som bol následne prekvapený opäť keď išiel Seb znovu po ľavej strane.”

Lewis Hamilton pred ôsmimi rokmi spravil tú istú chybu ako dnes Vettel. Vtedy sa vo farbách McLarenu pokúsil predbehnúť Massu na Ferrari, pochodil ale oveľa horšie ako nemecký pretekár, keď musel svoj voz odstaviť.

“To bola moja príležitosť, vopchal som sa tam a uistil sa, že som dosť na kraji. Spred pár rokov mám skúsenosť z toho, aké je to ísť vnútrajškom a vtedy to nedopadlo dobre.”

“Myslím, že medzi nami bolo dosť miesta. Hádam, že zablokoval kolesá, dotkli sme sa, trochu to poškodilo auto, no mohol som pokračovať. Zadok bol dosť rozlietaný, to trochu sťažilo situáciu, no neurobilo ju nemožnou.”

Ferrari bolo pred Mercedesom celý víkend a Hamilton priznal, že víťazstvo rozhodne neočakával. “Určite som to nepredpokladal. Štartoval som tretí a minulý víkend aj tento som hľadal rýchlosť, nevedel som, ako môžem skončiť.”

“Keď som sa dokázal držať sekundu a pol za nimi vedel som, že to bude tvrdý súboj. Počas víkendu bolo na nás vyvíjaný veľký tlak, od tímu, sponzorov aj odo mňa.”

“Vôbec som nepredpokladal, že vyhrám no modlil som sa. Išiel som do toho s jasným cieľom, no nikdy neviete, niekedy nám ujdú, tak ako naposledy.”

Hamilton uviedol, že sa trochu bál ísť do súboja s Räikkonenom, aby to neuškodilo jeho súboju o titul, ktorý je preňho prioritou.

“Včera som rozmýšľal nad tým, aký agresívny môžem byť, pretože nesúperím s Kimim ale so Sebastianom.”

“Snažil som sa predbehnúť aj Kimiho, práve som mu povedal, že mal fantastické preteky, pretekal neuveriteľne férovo a veľmi ho rešpektujem. Naozaj som si užil pretekanie s ním. Ale áno, predbehnutie Seba na začiatku bol bod zlomu.”

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.