Hamilton mi nenechal priestor, hovorí naštvaný Vettel

2. septembra 2018, 20:27 | Jiří Košta
Ilustrační fotografie - Hamilton mi nenechal priestor, hovorí naštvaný Vettel

Šanca Sebastiana Vettela na výhru v Monze sa rozplynula hneď v prvom kole.

Sebastian Vettel skončil na Veľkej cene Talianska až štvrtý, pretože kolidoval s Lewisom Hamiltonom. Hamilton preteky vyhral, a tak zvýšil svoj náskok vo vedení šampionátu už na tridsať bodov.

"Lewis videl malý priestor, ktorý bol na vonkajšej strane trate," povedal Vettel pre Sky Sports F1.

"Potom mi nenechal žiadny priestor, a tak mi nezostalo nič iné, než zatočiť do neho a zraziť sa s ním. Pochopiteľne som sa snažil mu vyhnúť, ale nemohol som. Bohužiaľ som bol ja tým, kto skončil v hodinách, čo bolo trochu ironické, ale tak to je."

Hamilton pokračoval na druhej pozícii za Räikkönena, ale vyviazol bez poškodenia vozidla. Osem kôl pred koncom Räikkonena predbehol a vďaka tomu zvíťazil. Vettel musel do boxov pre nové krídlo, ale nakoniec dokončil štvrtý.

"Keď skončíte v protismere, nikdy to nevyzerá dobre. Myslím, si ale že potom som išiel dobre. Stále sme získali dobré body, takže to dnes nebolo rozhodne najhoršie."

"Samozrejme vám to nepomôže, keď stratíte body, ale nie je to koniec sveta. Zajtra je nový deň. Som si istý, že to sklamalo veľa ľudí tu. Ich podpora bola úžasná, bohužiaľ sme to nedokázali."

"Ale čo môžete robiť, keď vás roztočí? Mohli to byť dobré preteky, ale neboli. Bolo to však aj tak náročné, v tom najhoršom zmysle slova."

Ferrari malo v Monze prvý rad, ktorú nepremenilo vo víťazstvo. V Belgicku ale tím dominoval.

"Nie som veľmi nervózny, stále si myslím, že máme dobré tempo. Strácame veľa bodov, ale podľa mňa to nezaberie toľko času sa vrátiť dopredu," dodal rozhorčený Vettel po pretekoch.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.