Renault spochybňuje legalitu Grosjeanovho Haasu

2. septembra 2018, 20:41 | Petr Čermák
Ilustrační fotografie - Renault spochybňuje legalitu Grosjeanovho Haasu

Renault podal protest proti svojim rivalom z tímu Haas, s ktorými súperia o 4. miesto v pohári konštruktérov. Podľa Francúzov nebol voz, ktorý pilotoval počas GP Talianska Romain Grosjean, úplne legálny a nespĺňal technické normy.

Romain Grosjean skončil v Monze na 6. mieste. Vďaka 8 bodom, ktoré získal, posunul americký tím na 4. miesto v pohári konštruktérov. Renault dnes získal len 2 body, pre ktoré si prišiel Carlos Sainz na deviatom mieste.

V pohári konštruktérov sa síce Haas dostal na 4. miesto, bodovo sú ale so svojimi rivalmi vyrovnaní. Oba tímy majú na konte po talianskej Grand Prix 84 bodov.

Na základe protestu voči zákonnosti monopostu s číslom 8 (Romain Grosjean) si FIA predvolala zástupcov oboch tímov.

Renault sa vyjadril aj na Twitteri: "Potvrdzujeme, že Renault Sport Formula One Team predložil komisárom GP Talianska žiadosť o objasnenie legálnosti vozu VF-18 tímu Haas F1 Team."

Riaditeľ pretekov Charlie Whiting médiám prezradil, že dôvodom protestu bol malý detail na prednej hrane podlahy vozu VF-18.

Haas je tento rok čiernym koňom v strede štartového poľa. Dôvodom je úzka spolupráca s Ferrari, ktorú umožňujú pravidlá Formuly 1. Americký tím od Talianov nakupuje diely, ktoré môže a vďaka zlepšujúcej sa forme Ferrari pozorujeme nárast výkonu aj v tíme sídliacom v Severnej Karolíne.

Zákonnosť monopostu VF-18 spochybňujú tiež tímy Force India a McLaren. Oba si myslia, že by si FIA mala na Haas posvietiť. Žiadnu oficiálnu žiadosť však ani jeden zo súperov nepodal.

Šéf tímu Haas Gunther Steiner sa nechal počuť, že ho Renault svojou požiadavkou prekvapil.

"Neviem," odpovedal Steiner novinárom, keď sa ho spýtali, či vie, prečo boli predvolaní zástupcovia tímu pred FIA.

"Videl som oznámenie. Je to v pohode, pôjdeme tam a všetko si vypočujeme, potom uvidíme, čo urobíme. Neviem, čo od nás chcú. Veľmi nás to prekvapilo," zakončil šéf Haasu.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.