Alonso bol prekvapený, že McLaren bojoval o body

3. septembra 2018, 12:23 | Jiří Košta
Ilustrační fotografie - Alonso bol prekvapený, že McLaren bojoval o body

Fernando Alonso síce bojoval o body, ale ďalšie preteky nedokončil. V Taliansku dokončil posledné preteky ešte v roku 2013, kde sa postavil na pódium.

Španielsky jazdec si už v kvalifikácii počíval celkom dobre. Aj keď samotný McLaren očakával v Taliansku ťažký víkend, Alonso nakoniec bojoval o postup do poslednej časti kvalifikácie. V pretekoch potom bojoval o body a dlho sa zdržiaval na poslednom bodovanom mieste. Žiaľ, technika McLarenu opäť nevydržala.

"Tento víkend sa nám podaril lepšie než sme očakávali. Myslím si, že nejaké body dnes boli reálne, takže je naozaj škoda, že sme museli z pretekov tak skoro odstúpiť."

"Napokon sme aj tak mali v pláne vymeniť motor v Spa alebo tu a dostať trest. Vedeli sme, že to pre nás bude ťažký víkend. Nakoniec sme boli prekvapení ako dobre sa nám v kvalifikácii darilo tu aj minule, takže sme sa rozhodli motor nemeniť. Napriek tomu je to dvojitá rana, keďže sme nedokončili ani jedny preteky, takže penalizáciu si budeme musieť aj tak odbiť."

"Auto mi vynechalo v zákrute sedem a osem, potom som musel vypnúť motor a pomaly dôjsť do boxov."

"Je to naozaj škoda, musíme urobiť viac spoľahlivé auto pre nasledujúce preteky," povedal po pretekoch Fernando Alonso, ktorý tak ani svoje posledné preteky na talianskej Monze nedokončil.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.