Na 100% to bola chyba Vettela, hovorí Rosberg

3. septembra 2018, 12:30 | Jiří Košta
Ilustrační fotografie - Na 100% to bola chyba Vettela, hovorí Rosberg

Nico Rosberg súhlasí so svojím bývalým tímovým kolegom a zároveň rivalom.

Po štarte Veľkej ceny Talianska kolidoval Lewis Hamilton a Sebastian Vettel, pričom Hamilton pokračoval, ale Vettel sa prepadol na osemnástej miesto. Aj keď bol incident vyšetrovaný športovými komisármi, nakoniec nikto nebol potrestaný a situácia bola označená ako pretekársky incident.

Bývalý jazdec Formuly 1 Martin Brundle, označil incident ako pol na pol, teda bolo správne rozhodnutie incident netrestať. Avšak Nico Rosberg s tým nesúhlasí. Pre Sky Sports uviedol, že to bola 100% chyba Sebastiana Vettela.

"Chalani, chcel by som k tomu incidentu medzi Vettelom a Hamiltonom niečo povedať," povedal Rosberg počas popretekového štúdia Sky Sports.

"Myslím si, že to bola 100% Sebastianova chyba. Išiel príliš hlboko dovnútra zákruty, vrazil do Lewisa a otočil sa. To od neho nebolo veľmi dobré."

Rosberg ďalej doplnil, že takéto chyby Vettel tento rok urobil už niekoľkokrát, a mohlo by ho to stáť jeho šancu na titul. V posledných pretekoch Lewis Hamilton pravidelne dokončuje, získava body a nerobí takmer žiadne chyby. Aj preto teraz vedie šampionát s tridsať bodovým náskokom.

"Neverím, že robí stále dookola a dookola tie isté chyby. To si nemôže dovoliť. Týmto spôsobom Hamiltona nikdy nemôže poraziť."

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.