Ďalšia časť tajničky odhalená! Lando Norris podpísal s McLarenom

3. septembra 2018, 15:08 | Petr Čermák
Ilustrační fotografie - Ďalšia časť tajničky odhalená! Lando Norris podpísal s McLarenom

Niekoľko desiatok minút po oznámení odchodu Stoffela Vandoorna z McLarenu bol tiež oznámený jeho nástupca - od budúcej sezóny ho nahradí britský nováčik Lando Norris.

Súčasný druhý muž poradia šampionátu FIA Formula 2 Lando Norris nahradí budúci rok Stoffela Vandoorna v kokpite McLarenu. Stajňa z Wokingu bola nadšená z Norrisových výkonov počas piatkových tréningových jázd v Spa a v Monze.

Oznámenie o príchode mladého Brita prišlo necelú hodinu po tom, čo tím potvrdil odchod belgického pretekára. Viac si prečítajte tu.

Lando Norris je súčasťou juniorského programu McLarenu od roku 2017. V juniorských kategóriách sa veľmi rýchlo stalo jeho meno známym, vlani získal titul šampióna v Európskej formule 3. Momentálne preteká vo Formule 2 pri tíme Carlin, bojuje o titul s juniorom Mercedesu, Georgom Russellom.

"Stať sa pretekárskym jazdcom stajne McLaren, to je splnený sen. Hoci som už nejakú dobu súčasťou tímu, jedná sa o veľmi výnimočný okamih. Dúfal som, že sa tento sen stane skutočnosťou."

"Chcel by som poďakovať celému tímu za túto príležitosť a tiež za dôveru, ktorú do mňa vložili. Som veľmi vďačný za McLaren, ktorý sa angažoval v mojom kariérnom raste, umožnil mi získavať skúsenosti s vozom Formuly 1 tak v testoch, ako počas prvých piatkových tréningov v predchádzajúcich dvoch Veľkých cenách," oznámil 18-ročný Norris.

Riaditeľ McLarenu Zak Brown potom dodal: "Veríme, že je Lando veľmi veľký talent s obrovským potenciálom, ktorého sme si v McLarene nechali práve z týchto dôvodov."

"Lando sa stal súčasťou plánu pre budúcnosť tímu McLaren vo Formule 1 a už teraz si medzi nami vybudoval silné vzťahy."

"V Landovi a Carlosovi máme impozantné duo. Hoci sú obaja relatívne mladí, majú cenné skúsenosti ako s Formulou 1, tak s McLarenom (v prípade Landa Norrisa - pozn. red.). Obaja reprezentujú ďalšiu generáciu pretekárskych jazdcov McLarenu, ktorí povedú tím vpred."

"Hoci sa teraz zameriavame na získanie najlepších možných výsledkov vo zvyšku sezóny 2018, sme pevne motivovaní príležitosťami, ktoré pred nami ležia," zakončil Brown.

Jedna časť tajničky je síce odhalená, ale ďalšiu treba odkryť. Kam zamieri v budúcej sezóne Stoffel Vandoorne? Jednou z teórií by mohla byť výmena za Jamesa Keya, ktorý je stále v pozícii technického riaditeľa tímu Toro Rosso.

Hoci nie je Vandoorne juniorom Red Bullu, bol by tento krok úplne logický. Sám Helmut Marko totiž nemá mladíkov, ktorých by budúci rok mohol do kokpitov svojho juniorského tímu posadiť. Vcelku reálne je teda zotrvanie Brendona Hartleyho, ktorého tímovým kolegom by sa mohol kľudne stať Stoffel Vandoorne.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.