Kto zamieri do Toro Rosso?

4. septembra 2018, 11:07 | Jiří Košta

Po pretekoch v Taliansku sa objavili nové špekulácie, kto by mohol zamieriť do talianskej stajne.

Tím Toro Rosso má pravidelne nováčikov zo svojho juniorského programu Red Bullu. Lenže tento rok nastala nepríjemná situácia, Red Bull nemá jazdca.

Pierre Gasly odíde do Red Bullu a Brendon Harley pravdepodobne zostane minimálne jednu ďalšiu sezónu.

Zdá sa, že by sa mohol vrátiť Daniil Kvyat. Potom, čo bol po minuloročných pretekoch v USA odstúpený, ujalo sa ho Ferrari.

Helmut Marko sa pre motorsport.com k celej situácii vyjadril.

"Musím povedať, že Daniil veľmi dospel, no s rozhodnutím pre budúci rok sa neponáhľame. Na našom liste máme niekoľko mien a uvidíme, koho vyberieme. "

Na otázku, či Red Bull bude brať aj iného mladého jazdca, než zo svojich radov odpovedal Helmut Marko tak, že rozhodne nebude chcieť žiadneho jazdca Mercedesu. Teda padá napríklad George Russell, ktorý tento rok súťaží vo Formule 2 o majstrovský titul.

Red Bull ďalej vyjednával aj s Talianskym jazdcom, ktorý tiež patrí pod Ferrari. Antonio Giovinazzi bol tiež jedným z kandidátov. Avšak Marko potvrdil, že má platnú zmluvu v inom tíme, čomu by napovedalo, že sa Leclerc presunie do Haasu alebo Ferrari.

Jedným z jazdcov na liste Red Bullu bol aj Lando Norris, ktorého včera McLaren potvrdil ako druhého jazdca pre budúci tok. Ďalšie aktuálne špekulácie hovoria o tom, že by mohol do Toro Rosso zamieriť Stoffel Vandoorne z McLarenu, namiesto ktorého by prišiel do Britského tímu skúsený inžinier James Key.

Zdá sa, že Toro Rosso bude mať veľmi náročný výber jazdcov. Najbližšie k sedačke Toro Rosso má z juniorky Red Bullu Dan Ticktum, lenže ten zasa nemá potrebné body na pretekársku superlicenciu pre Formulu 1. Reálne sú stále v hre Vandoorne a Kvyat. Vyzerá to, že ak bude chcieť Helmut Marko držať svojou skvelú akadémiu juniorských jazdcov, nemá inú možnosť.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.