Je to niečo výnimočné, povedal Alonso po teste IndyCar

6. septembra 2018, 12:33 | Jiří Košta
Ilustrační fotografie - Je to niečo výnimočné, povedal Alonso po teste IndyCar

Fernando Alonso bol naozaj šťastný, keď dokončil test vozu Andretti Indy Car na Barber Motorsports Park.

Alonso počas svojho testu pretekal s vozom Carlosa Munoza, ktorý bol použitý počas tohtoročnej Indy 500. Voz bol však upravený na klasickú trať, pretože Indy Cars používajú špeciálny aero packet na ovály.

McLaren sa snažil tento test držať tak v tajnosti, ako to len bolo možné. Médiá ani fanúšikovia nemali možnosť sa na trať pozrieť.

Podľa zákulisných informácií nebol pri teste prítomný žiaden člen výrobcu šasi Dallara. Údajne bol celý test vyložene skúšobným.

Pre zlé podmienky, za ktoré mohol Hurikán Gordon si tak Alonso vyskúšal všetky podmienky na trati.

"Bol to dobrý a zábavný deň," povedal Alonso.

"Naozaj som rád, že som skúsil nový monopost. Na tejto trati je to naozaj niečo výnimočné."

"Mal som šťastie, že som si mohol voz vyskúšať na mokrej trati, v prechodných podmienkach, a dokonca aj na suchých. Takže som získal skúsenosť za každého počasia. Celkovo bol pocit veľmi dobrý."

"Počasie pre nás bolo dnes dobré, síce fúkalo, ale celkovo to bol dobrý deň."

Pre Alonsa to bola prvá skúsenosť s vozom IndyCar v cestnej špecifikácii. Predchádzajúca a zároveň jediná jazda bola počas minulých pretekov Indy 500.

Alonso sa však na trati Barber Motorsports Park cítil oveľa lepšie, než na ovále.

"Pravdepodobne mi môj inštinkt hovorí, aby som jazdil na klasickej trati, ale je to niečo, čo som robil celý život. Indy 500 bola skvelá skúsenosť. Takže je to celé tak 50/50," povedal Španiel, ktorý chce získať hetrik.

"Mám pocit, že som si zamiloval ten pocit z vozu, keď ste na trati. Ale milujem pretekanie na ovále, je to tu o oveľa väčšej presnosti, ale zároveň pre mňa jednoduchšie. Páčilo sa mi ísť na Indy 500."

Pre web motorsport.com Andretti povedal, že sú v pláne ďalšie testovacie dni, kde si bude môcť Alonso ďalej vyskúšať IndyCar.

"Bolo to niečo, čo už som si chcel tento rok skúsiť. Mal som pár možností na jazdenie, po Indy 500. Nenašli sme však vtedy vhodný čas. Teraz sa to stalo a som naozaj šťastný."

"Milujem ten pocit, byť za volantom, hlavne v novom aute, získavať nové skúsenosti, učiť sa od tímu, od všetkých. Je to naozaj skvelý deň."

McLaren skôr potvrdil, že chcel Scotta Dixona a Willa Powera do svojho nového tímu. Avšak oficiálne nič potvrdené nebolo. A tak je zatiaľ otázkou, či sa vráti McLaren do Indycars na celú sezónu.

Ďalší články

Komentáre

Pridať komentár
:D :P ;) :) 8) :O :I :Q ::ANO ::NE ::NO ::LOL
Komentár:
Meno:
Aký je rok:

Žádné příspěvky nenalezeny.